Gimnastičar GD Osijek-Žita, Robert Seligman protekloga vikenda boravio je u Južnoj Koreji zajedno s trenerom Borisom Čulinom. Na pozivnome Art Korea Cup-u nastupili su samo najbolji na svijetu točnije osvajači medalja sa posljedenjeg Svjetskog prvenstva u Rotterdamu te prvo dvoje sa svjetske rang ljestvice Svjetskog kupa 2010. godine.
U žestokoj konkurenciji, naš Seligman zauzeo je četvrto mjesto i to sa ocjenom 14.200 (start 6.1), dok su ispred njega bili kinez Zhang Hongtao (15.950), Britanac Smith (15.575) i Mađar Berky (15.375). Razlog nešto slabije ocjene treba tražiti u padu s konja.
"Uglavnom zadovoljan sam na pola, dobro sam trenirao i bio uistinu spreman, ali 2 i pol sata smo čekali na nastup i ponovno se zagrijali u dvorani u kojoj je konj star bez uveličavanja 20 godina. Tako da smo u biti Berky koji je grijesio i ja najviše izgubili" - rekao nam je Robert.
Osim toga otkrio nam je kako mu je forma u uzlaznoj putanji i kako se osjeća sve bolje i bolje pred nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Japanu. Također, kaže kako se osjeća lagan sa svojih 69,5 kg i što će polazna ocijena od 6.7 biti odličan start.
"Isto tako svi su nam se u Koreji divili na tehnici i ruskim kolima u sredini što je bio pun pogodak" - dodaje on.
Nevažno u cijeloj priči oko odlaska u Koreju nije ni to što je cijeli tehnički komitet FIG-e bio prisutan jer će oni naime biti vrlo bitni sa samome Svjetskom prvenstvu. Time je važnije da se Seligman predstavio u dobrome svjetlu.
Tekst: www.gdosijek.com
Foto: Nils B. Bohl

